Artikkel "Tuleviku koolitaja koolitus"

Tere tulemast, Koolitaja Koolituskeskuse lehele. Täna soovin Teile tutvustada meie kõige olulisemat ning praktilisemat koolituste ehk täiskasvanute koolitaja koolitust. Meie õppijad on seda koolitust hakanud hellitavalt kutsuma „Tuleviku koolitaja koolituseks“ Kohe räägin miks!

Miks osaleda just Koolitaja Koolituskeskuse koolitaja kursusel?

Selleks, et kogeda suurepärast koolitust on vaja mõista, mis on õpingute peamine eesmärk? Kui Sa soovid lihtsalt oma silmaringi laiendada ning uusi teadmisi koguda ilma olulise muutuseta, siis vali kindlasti mõni teine põnev informatiivne koolitus. Kui Sa aga soovid omandada uut elukestvat ametit, mis pakub Sulle väljakutseid, vabadust, loovust ning naudingut, siis on just Koolitaja Koolituskeskuse täiskasvanute koolitaja koolitus õige valik.

Kes on tuleviku koolitaja?

Tuleviku koolitaja on spetsilist, kes kogub kokku parimad mineviku tarkused, segab need kokku oma personaalse kogemusega, vormib neist õppijakeskse loova koolituse, mis valmistab neid ette teadmata tulevikuks.

Meie tuleviku koolitajad ei oma ainult õppeprotsessi juhtimisoskuseid, mis on vajalikud täiskasvanute koolitaja kutse tase 5 või 6 omandamiseks, vaid planeerib teadlikult jätkusuutlikku enesearengut, olgu see siis veebikoolituste loomine, loovate meetodite väljatöötamine, koolitustrendide juurutamine jne. Tuleviku koolitaja hindab kõrgelt koolituskvaliteeti, enesearengut ning on õppijale pigem toetav partner, kui teadmisi ettekandev koolitusliider.


„Suurepärane koolitaja on see, kelle õppija on õpingu lõppedes targem, kui koolitaja ise“ autor Marita Reismaa.

Mis teeb tuleviku koolitaja koolituse eriliseks?

Kõige olulisem erinevus on koolituspraktika. Meie koolitusel osaleja ei omanda ainult teadmisi, kuidas koolitust luua, läbiviija jne, vaid loob õppeprotsessi käigus endale vähemalt ühe isikliku koolituse koos kõikide vajaminevate õppe- ja abimaterjalidega. Lisaks koolituse tehnilisele ülesehitusele, saab õppija nii grupisisese, kui ka reaalse kliendi koolitamise kogemuse.

Teiseks eripäraks on meie väike ja personaalne koolitusgrupp ehk 4 kuni 6 inimest. Minimaalne töögrupp tagab personaalse ning praktilise koostöö nii õppija ja koolitaja, kui ka õppijate ehk tuleviku koolitajate endi vahel. Kokkuhoidev ja koostööd tegev koolitajate kogukond on iga täiskasvanute hariduse vundament!

Kolmandaks oleme oma väljaõppe viinud maksimaalsele mahule ehk 23-le koolituspäevale, et tagada igale õppijale põhjalik ning praktiline koolitus. Samas hoiame koolituse maksumust tasakaalus Eesti koolitusturu täiskasvanute koolitaja koolituste keskmiste hindadega. Nii saame pakkuda poole rohkem praktilisi teadmisi, poole magusama hinnaga.

Neljandaks tugineme oma kogemusele, et toetav tugisüsteem ja õige keskkond on iga koolitaja eduvõti. Seetõttu me toetame igat õppijat 6 kuulise koolitaja mentorprogrammiga ning kutsume ühinema tuleviku koolitaja kogukonnaga. Vajadusel pakume tuge koolitaja enesearenguplaani koostamisel, sh välja- ja täiendusõppe planeerimisel, täiskasvanute koolitaja kutse  ja/või kvaliteedi tunnusmärgi taotlemisel. Me hoiame kokku, jagame kogemusi ning kontakte, sest koostöös peitub jõud!

Kui minu pöördumine Sind kõnetas ja Sa tunned, et Sul on suur soov jagada oma kogemusi, luua uusi väärtusi, töötada põnevate inimestega või Sa tahad sellest koolitusest rohkem teada, siis anna mulle oma mõtetest kindlasti märku. Lepime kokku väikese vestluse, saame tuttavaks ning vaatame üheskoos, kas antud koolitus on Sulle parim tee tulevikku!

Autor Marita Reismaa